Formula 1 Qran Prisi Bakı 2024: mənzərəli trasda kimin çempion olacağını öyrənin
2024-cü il sentyabrın 13-dən 15-dək Bakıda Formula 1 Qran Prisinin 17-ci mərhələsi keçiriləcək. Bu tədbir dünya çempionatının ən mənzərəli və çətin yollarından birində maraqlı yarışları canlı izləmək imkanı verən bütün avtoidman həvəskarları üçün əsl zövq olacaq.
Azərbaycan paytaxtının tarixi və dənizkənarı hissəsində yerləşən Bakı Şəhər Halqası kəskin dönüşləri və uzun düz hissələri ilə məşhurdur. Yarışçılar 306 kilometrdən çox olan 51 dövrə qət etməli olacaqlar. Burada pilotlar öz bacarıqlarını, sürət rejimlərini tez dəyişmək və liderliyi qorumaq üçün sükanı idarə etmək bacarıqlarını nümayiş etdirə biləcəklər.
Bu il biz trasda Maks Verstappen, Serxio Peres və Lyuis Həmilton kimi məşhur sürücüləri görəcəyik, onların hər biri artıq Bakıda qalib gəlib. Onlardan hansının bu çətin yolu yenidən fəth edə biləcəyini sentyabrda öyrənəcəyik.
Şəhər trekinin tamaşaçıları üçün Bakı əsl cənnətdir. Yarışçıların bu maneələri aşmasını izləmək üçün şəhərin tarixi hissəsində oturacaqlar seçə, dəniz mənzərələrinə heyran ola və ya trasın ən dar hissələrinə üstünlük verə bilərsiniz.
Bu möhtəşəm tədbirin bir hissəsi olmaq şansını qaçırmayın! Veb saytımızda biletlər alın və 2024-cü il Azərbaycan Qran Prisi üçün üç günlük paketlə unudulmaz təcrübə əldə edin. Yarışların ab-havasından həzz alın və sevimli sürücülərinizi dəstəkləyin!
Veb saytımızda bilet almaq sadə və rahatdır. Özünüzə əla oturacağınıza zəmanət verin və Formula 1-in ən möhtəşəm mərhələlərindən birinə şahid olun.