Formula 1 Qran Prisi Bakı 2024: Yarış bayramının bir hissəsi olun
2024-cü il sentyabrın 13-dən 15-dək Bakıda (Azərbaycan) Formula 1 Qran Prisinin 17-ci mərhələsi keçiriləcək. Bu tədbir yüksək sürət və yarış avtomobillərinin bütün həvəskarları üçün əsl bayram olacaq. On komanda ən gözəl və çətin Formula 1 treklərindən birini əhatə edən ən yaxşıların ən yaxşısı olmaq üçün mübarizə aparacaq.
Bakı Şəhər Halqası şəhərin tarixi və dənizkənarı hissəsindən keçərək pilotlara öz bacarıqlarını nümayiş etdirmək üçün unikal imkan yaradır. Tras sıx döngələri və uzun düz hissələri ilə tanınır, burada sürücülərin liderliyi qorumaq üçün sükan arxasında çox işləməli və tez-tez sürəti dəyişməli olacaqlar. Ümumilikdə pilotlar 51 dövrə qət edəcəklər ki, bu da 306 kilometrdən çoxdur.
Bəzi iştirakçılar artıq bu marşrutla tanışdırlar. Artıq bu trekdə qalib gəlmiş Maks Verstappen, Serxio Peres və Lyuis Həmilton növbəti dəfə çempionluq uğrunda mübarizə aparacaqlar. Onlardan hansının Bakını bu dəfə fəth edə biləcəyini sentyabrda öyrənəcəyik.
Tamaşaçılar üçün Azərbaycan Qran Prisi nəfəs kəsən tamaşadan həzz almaq fürsətidir. Yarışçıların bu maneələri necə dəf etdiyini izləmək üçün şəhərin tarixi hissəsində oturacaqlar seçə, dəniz mənzərələrinə heyran ola və ya trekin ən dar hissələrinə üstünlük verə bilərsiniz.
Bu möhtəşəm tədbirin bir hissəsi olmaq şansını qaçırmayın! Veb saytımızda biletlər alın və üç günlük maraqlı yarışlardan və unudulmaz emosiyalardan həzz alın. 3 günlük paketə təkcə yarışlara giriş deyil, həm də bir çox əlavə fəaliyyətlər və əyləncələr daxildir.