Azərbaycan - Slovakiya: Tofiq Bəhramov adına stadionda futbol döyüşü
Tofiq Bəhramov adına stadion sizi 14 oktyabrda keçiriləcək futbol üzrə Azərbaycan və Slovakiya milli komandalarının oyununa dəvət edir Millətlər Liqasının 4-cü turu çərçivəsində.
Millətlər Liqası 2024-cü ilin payızında keçiriləcək əsas futbol turniridir. Onun əsas vəzifəsi futbol azarkeşlərini maraqsız və mənasız yoldaşlıq görüşlərindən xilas etməkdir. Ən vacibi üçüncü və dördüncü pillənin komandalarına Avropa çempionatının final hissəsinə, eləcə də dünya çempionatına vəsiqə uğrunda mübarizə aparmaq şansı verməkdir.
Slovakiya və Azərbaycan C Liqasında idi. , Qrup 1. Onlarla birlikdə İsveç və Estoniya təmsilçiləri. Qruplara bölünmə təsadüfi - püşkatma nəticəsində baş verir. Qrup mərhələsində hər komanda qrupdakı hər bir rəqibi ilə iki dəfə: evdə və səfərdə oynamalı olacaq.
Slovakiya və Azərbaycan milliləri yeni mövsümə ümid dolu daxil olurlar. Birincisi artıq məhsuldar bir il keçirdi. Slovaklar üçüncü dəfə avroya vəsiqə qazandılar - və birbaşa. Onlar çox gərgin keçən görüşdə İngiltərəyə uduzaraq 1/8 final mərhələsində mübarizədən kənarlaşdırılıblar. FİFA reytinqində slovaklar 44-cü, UEFA reytinqində isə 21-ci yerdə qərarlaşıb.
Baş məşqçi Françesko Kalsonun rəhbərliyi altında Slovakiya Şahinləri komandası daha da səmərəli oynamağı planlaşdırır. “Odlar Yurdu”nun yeni çalışdırıcısının işini qiymətləndirmək istəyənlər “Azərbaycan – Slovakiya” oyununa biletləri mütləq almalıdırlar. Fernando Santos kimi görkəmli mütəxəssis milli komandanı böhrandan çıxarmalıdır. Axı, Avro-2024-ün seçmə mərhələsinin başlanğıcında azərbaycanlılar açıq şəkildə zəif çıxış etdilər: İsveçdən 0:5, Avstriyadan 1:4 - onlar öz sözünü deyirlər. Nəticədə komanda Avroya vəsiqə qazana bilmədi.
Nə olsa da, bu komandaların oyunları həmişə məhsuldar və emosional keçir. Matçın statistikası Slovakiyanın xeyrinə danışsa da, futbolda bəxt böyük rol oynayır. Ola bilsin ki, bu dəfə bəxt Azərbaycanın tərəfində olsun. Bu maraqlı hadisənin şahidi olmaq şansını qaçırmayın - biletləri saytımızdan alın!